X

Znamy szczegóły projektu Ustawy akcyzowej.

MF opublikowało szczegóły dotyczące podatku akcyzowego na płyny do papierosów elektronicznych.  Mamy nadzieję, że wszystkie polskie przedsiębiorstwa branży papierosów elektronicznych wezmą aktywny udział w procesie konsultacji społecznych projektu Ustawy. Obecność obowiązkowa!

Projekt nowego podatku akcyzowego opublikowany w dniu dzisiejszym przez Ministerstwo Finansów przewiduje objęcie podatkiem akcyzowym w wysokości 0,70 PLN za 1 ml wszystkie “płyny do papierosów elektronicznych”, czyli  “roztwór wykorzystywany w papierosach elektronicznych, zarówno z nikotyną jak i bez nikotyny, w tym bazy do tego roztworu zawierające glikol lub glicerynę”. Wszystkie płyny będą musiały być oznaczane znakiem akcyzy. Projekt zakłada ponadto, że dozwolony bez opłat akcyzowych będzie import płynu do papierosów elektronicznych przywożonych w bagażu osobistym podróżnego, który ukończył 17 lat tylko w ilości 50 ml – w przypadku podróży w transporcie lotniczym lub morskim oraz tylko 10 ml “w przypadku podróży w transporcie innym niż lotniczy lub morski”. Przepisy przewidują, że od 2018 roku import z  zagranicy płynów do e-papierosów w ilości większej, niż 200 ml będzie wskazywał na przeznaczenie handlowe towaru i konieczność wniesienia opłat akcyzowych przez firmę lub osobę dokonującą takiego importu np. z Chin.

Mamy nadzieję, że wszystkie polskie przedsiębiorstwa branży papierosów elektronicznych wezmą aktywny udział w procesie konsultacji społecznych projektu Ustawy, jakie prowadzone będą przez Ministerstwo Finansów.

Zobacz projekt Ustawy:  http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/12299602/12440488/12440489/dokument294835.pdf