X

[Z OSTATNIEJ CHWILI] Serwis ALLEGRO usunie kategorię “E-papierosy i akcesoria”

Największa polska platforma handlowa w internecie Allegro dostosuje się do nowych regulacji dotyczących papierosów elektronicznych. 7 września 2016 kategoria produktów “e-papierosy i akcesoria” zostanie usunięta.

Jednocześnie  w najbliższym czasie sprzedawcy oferujący produkty w kategorii E-papierosy i akcesoria w serwisie Allegro zostaną poinformowani przez administratora serwisu o zmianie i poproszeni o zakończenie ofert, które z dniem 8 września będą naruszać przepisy obowiązującego prawa. Oferty, które nie zostaną zakończone, będą usunięte przez administratorów serwisu w dniu 7 września br.. W tym czasie wprowadzone zostaną również zmiany w regulaminie serwisu.

Zgodnie z przepisami ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która wejdzie w życie 8 września 2016, sprzedaż papierosów elektronicznych na odległość, w tym internetowa, będzie przestępstwem zagrożonym karą 200 tys. złotych grzywny i pozbawienia wolności.  Obecnie w serwisie Allegro aktywnych jest ponad 20 tys. aukcji w kategorii “e-papierosy i akcesoria”.

 

[na podstawie informacji udzielonych eSA przez Allgro.pl / 2016-08-29]