X

[Z OSTATNIEJ CHWILI] Polskie portale aukcyjne zaczynają wprowadzać w życie zakaz sprzedaży e-papierosów

Jeden z najpopularniejszych darmowych portali aukcyjnych w Polsce OLX aktualizuje regulamin i wprowadza zakaz sprzedaży papierosów elektronicznych i płynów do e-papierosów.

Zgodnie z przepisami znowelizowanej ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, od 8 września 2016 sprzedaż papierosów elektronicznych na odległość, w tym internetowa, będzie przestępstwem zagrożonym karą 200 tys. złotych grzywny i pozbawienia wolności.  To rewolucyjna zmiana w obrocie produktami tego typu, które dotychczas były dostępne w sklepach internetowych i wystawiane przez branżowych przedsiębiorców w najpopularniejszych portalach aukcyjnych.

Dostosowując działalność serwisu do nowych ograniczeń prawnych, które będą obowiązywać m.in. wszystkie firmy branży e-commerce od 8 września br., OLX dołączył „e-papierosy, części zamienne do e-papierosów, płyny do e-papierosów” do listy produktów, które nie są akceptowane.

Zobacz produkty, które nie są akceptowane na OLX: http://pomoc.olx.pl/hc/pl/articles/210631449-Lista-przedmiot%C3%B3w-zabronionych